Академик загуби финала на Балканската лига в Израел

Академик Пловдив загуби финала в Балканската лига от Апоел Холон със 75:91, въпреки че водеше след първото полувреме с 46:40. Българският отбор се представи силно, но в третата четвърт рухна срещу мощния съперник, който бе и домакин в своята зала в Холон.

Академик водеше през цялото първо полувреме, като Апоел стигна до равенство чак три минути преди неговия край при 40:40. Но дори тогава българите стигнаха до аванс на почивката – 46:40.

Третата част се оказа ключова, като първо разликата стигна до 10 точки в полза на Академик при 64:54, но Аполон наниза безответна серия от точки и поведе със 74:68. В тези минути се обърна мачът, а в основата на това бяха американските асове Айзея Майлс и Тайръс Макгий. Резултатът набъбваше и стигна до крайните 16 точки при 91:75, като Майлс завърши с 18 точки, а Макгий – с 20. Обрад Томич бе най-резултатен за Академик с 18 точки.

Трети в турнира остана израелският Апоел Гилбоа Галил, победил в мача за бронза друг български представител – Берое, с 84:67.