Юнайтед прекрачи във финала в Лига Европа след разгром над Рома

Манчестър Юнайтед прекрачи във финала на турнира Лига Европа след разгромно 6:2 у дома над Рома в първия полуфинал. Едва ли съществува дори минимален шанс за някакво чудо и обрат, особено при показаното съотношение на силите в Манчестър.

Гостите изненадващо водиха на полувремето с 2:1, след като Бруно Фернандес изведе напред Юнайтед, а попадения на Лоренцо Пелегрини и Един Джеко обърнаха резултата. Но Рома загуби трима играчи в това първо полувреме и се наложи да направи три принудителни смени – вратарят Пау Лопес, бранителят Леонардо Спинацола и халфът Жордан Верету напуснаха терена.

След паузата нещата се обърнаха тотално – Единсон Кавани вкара два пъти, после Фернандес от дузпа направи 4:2, а Пол Погба и Мейсън Гринууд довършиха гостите, които тотално бяха останали без сили.

Реваншът е на 6 май в Рим, а финалът – на 26 май в полския град Гданск.