Барселона изпусна страхотен шанс да стъпи на върха в Испания

Барселона загуби изненадващо от Гранада с 1:2 и изпусна възможност да се изкачи на върха в класирането в испанското първенство. Домакините поведоха с гол на Лионел Меси в 23-ата минута, но попадения на Дарвин Мачис (64) и Хорхе Молина (79) донесоха пълен обрат на гостите. Гранада не играе за кой знае какво в оставащите кръгове до края на сезона и трудно може да мръдне нагоре или надолу от осмото място, което заема в момента.

Но Барса е вкопчен в страхотна битка за титлата и това бе мач, който може да се окаже ключов в нея. Победа пращаше тимът на Роналд Куман на първото място, а сего той остава трети. Треньорът на каталунците бе изгонен от скамейката с червен картон заради разправии със съдията в средата на второто полувреме.

Класирането на върха в Испания остава сложен ребус с три (а защо не и четири) неизвестни. Атлетико продължава да води със 73 точки, а Реал и Барселона имат по 71, но “белите” са напред заради предимство в преките мачове. Четвъртият Севиля остава съвсем близо със 70 т.

Остават пет кръга, като ключов се очертава да е този след седмица, когато на 8 май Барса приема Атлетико, а Реал е домакин на Севиля.