ЦСКА победи Ботев (Враца) в интересна контрола на „Българска армия“

ЦСКА постигна победа с 3:1 над Ботев Враца на “Българска армия” в поредната си контрола преди началото на пролетния полусезон в родния шампионат.

“Червените” играха силно в атака и можеше да победят по-убедително, но стигнаха до успеха комфортно, въпреки че изостанаха в резултата.

Той е трети за столичани в пет мача от зимната подготовка, като в този период те записаха и две равенства.

В десетата минута врачани поведоха в резултатас след фантастичен далечен удар от далечна дистанция на Даниел Генов.

ЦСКА изравни за 1:1 в 17-ата минута, когато Али Соу се възползва от центриране по земя на Георги Йомов в нападение, което бе започнато от извеждаш пас на Адалберто Пеняранда.

Само шест минути по-късно домакините вкараха още веднъж. Тиаго Родригес проби през центъра и подаде на Соу, който изведе Йомов на крилото. Последва ново центрира по земя и Тиаго засече за 2:1.

В 52-ата минута Пеняранда също се записа сред голмайсторите с удар от далечна дистанция.

В хода на второто полувреме Георги Йомов и Аласан Ндиайе се сдърпаха получиха директни червени картони. Двамата треньори се разбраха да доиграят мача с по 11 души.