10 от Левски стигнаха до втори успех в първенството

“Левски” спечели втората си победа за сезона в родното първенство, надигравайки като домакин Берое с 2:1.

“Сините” удържаха успеха въпреки това, че играха с човек по-малко повече от едно полувреме.

Столичният тим бе воден от Тодор Симов, който е временен заместник на Живко Миланов до намирането на нов треньор. Феновете на клуба пък дадоха да се разберат кой точно искат да е това, скандирайки името на Станимир Стоилов.

Защитникът Христофор Хубчев отбеляза с глава в 31-ата минута, превръщайки в гол центриране на Радослав Цонев – 1:0. Радостта му обаче трябваше да почака, защото съдиите гледаха на ВАР дали не е бил в засада при ситуацията. В крайна сметка голът бе зачетен. Това е първи негов гол с екипа на родния му отбор.

Хубчев бе изгонен от Георги Кабаков в 36-ата минута за опасно влизане, като и тук се намеси ВАР. Първоначално съдията му показа само жълт картон, но след проверка с ВАР промени цвета на червен.

Макар да останаха с човек по-малко, домакините почти моментално удвоиха преднината си. Това стори Борислав Цонев, който не остави шансове на вратаря на Берое с неспасяем удар в горния му ляв ъгъл от над 30 метра – 2:0.

Беройци логично тръгнаха напред след началото на второто полувреме и върнаха един гол в 64-ата минута, когато Кийлън Лебон вкара след центриране на Серкан и “асистенция” на Радослав Цонев, който не изчисти достатъчно добре – 2:1.

Мартин Камбуров получи добър шанс да отбележи моментално след това, но бе спрян от новото попълнение Гьоко Зайков.

Въпреки опитите, Берое не успя да стигне до още едно попадение, а Камбуров ще трябва да почака, за да стане еднолично голмайстор №1 в историята на родния футбол.