Загуба за Александър Лазаров на Sofia Open

Четвъртата ракета на България – Александър Лазаров, приключи участието си на Sofia Open още след първия мач.

Българинът загуби с 0:6, 3:6 от сърбина Филип Краинович, който се намира с 425 пред него в ранглистата.

Разбира се, предвид позициите и коренно различния опит на двамата играчи, победа за сърбина бе логичният изход. За съжаление обаче Лазаров така и не успя да окаже сериозна съпротива на своя съперник, като мачът преодължи само час и пет минути.

Особено тежък за Лазаров бе първият сет, който намиращия се на 462-о място в ранглистата българин загуби с 0:6.

Във втория сет Лазаров записа три гейма на сметката си, като дори достигна до брейкбол в четвъртия гейм, който за съжаление не успя да реализира.

Така Краинович вдигна оборотите и с два пробива в края на сета успя да затвори мача.

За Лазаров това бе трети мач в основната схема на ATP турнир. И трите случая бяха именно в София, като 23-годишният тенисист загуби и трите срещи.