Григор стартира с победа на турнира в Сан Диего

Григор Димитров

Григор Димитров постигна важна победа от психологически план на старта на турнира в Сан Диего от категория ATP 250.

Най-добрият български тенисист се справи с Мартон Фучович след 6:3, 1:6, 7:5, като мачът им продължи два часа и девет минути.

През миналата година двамата се изправиха два пъти един срещу друг и унгарецът, който в момента е №41 в света, спечели и двата сблъсъка. Направи го в Синсинати и на US Open, като мачовете бяха също толкова оспорвани.

Сега обаче Григор показа различно лице в заключителния трети сет и успя да извади от релси своя съперник, който иначе впечатлява с непоклатима устойчивост.

Успехът е първи за Григор от този срещу Сам Рифис на US Open в първия ден на септември. Сега се класира за втори кръг, където го очаква талантливият канадец Феликс Оже-Алиасим, поставен под №3 в схемата.

Както често се случва, хасковлията показа две лица в двубоя.

Първият сет се развиваше напълно равностойно, без възможности за пробиви, но при 4:3 българинът постигна такъв. После на свой сервис се възползва от втория си сетбол.

Втората част бе съвсем различна. Фучович проби за 2:0, а после и за 5:1. Взе сета за 33 минути и в трети пореден мач спорът между тези двамата трябваше да се реши в пълния формат.

Този път обаче си лечеше, че Григор играе без напрежение. Или поне с много по-малко от съперника. Сетът вървеше гейм за гейм, докато не се стигна до 12-ия, когато Фучович трябваше да вкарва мача в решителен тайбрек. Направи двойна грешка, а след равенството 40:40 още една. Вторият мачбол бе реализиран от Григор за крайното 7:5.

Така унгарецът, който игра финал на Sofia Open, записа загуба в първи кръг на четвърти пореден турнир.