Юнайтед измъкна драматична победа, но Челси оглави класирането в Англия

Челси

Манчестър Юнайтед спечели драматично гостуването си на Уест Хем в английската Висша лига – 2:1. Победното попадение реализира Джеси Лингард в 89-ата минута, след което остана време домакините да получат и пропуснат дузпа, спасена от вратаря на гостите Давид де Хеа.

Уест Хем бе повел с гол на Саид Берама в 30-ата минута, но Кристиано Роналдо изравни с четвъртото си попадение в три двубоя след завръщането в Юнайтед (35-а минута).

В края дойде и драмата, донесла трите точки на “червените дяволи”, които имат 13 точки след пет кръга.

Със същия актив е и Ливърпул, но и Челси, който оглави класирането в късния неделен мач, в който разгроми като гост Тотнъм с 3:0. Тиаго Силва, Нголо Канте и Антонио Рюдигер вкараха в лондонското дерби и качиха на върха Челси по голова разлика. Европейските шампиони, Ливърпул и Юнайтед единствени имат актив от 13 т.

Четвърти е Брайтън с 12, след като надви у дома Лестър с 2:1 в първия мач за деня.

На дъното са Нюкасъл (2 т.), Бърнли (1) и Норич без точка.