Везенков с нов много силен мач в Евролигата

Българският национал Александър Везенков изигра страхотен мач при победата на неговия Олимпиакос над УНИКС Казан в Русия с 87:84 (17:20, 25:20, 17:22, 18:15, 10:7) в среща от 13-ия кръг на баскетболната Евролига.

Везенков завърши с 22 точки, 7 борби, 3 асистенции и 5 откраднати топки за успеха на гръцкия гранд, който е трети пореден и общо девети за Олимпиакос от началото на сезона. Българинът вкара и ключова тройка 29 секунди преди края на продължението.

Олимпиакос има и четири поражения и временно заема третото място в класирането на престижния турнир. За УНИКС загубата бе пета и сложи край на серията им от пет поредни успеха.

Двата състава изиграха изключително интересен двубой, като гостите водеха на почивката с 2 точки – 42:40, а след третата четвърт УНИКС имаше преднина от 62:59. В края на редовното време резултатът бе 77:77, а в продължението гръцкият тим надделя.

Костас Слукас добави 12 точки, 2 борби и 8 асистенции за победата, а Лоренцо Браун бе най-резултатен за домакините с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг на Евролигата Олимпиакос гостува на Цървена звезда в Белград на 9 декември, а УИНКС ще пътува за Израел за мач с Макаби Тел Авив

“УНИКС са много талантлив и труден отбор. Ние играхме с голяма енергия. Допуснахме някои грешки, но съм много щастлив от победата. Доволен съм от представянето си, но съм най-доволен, че победихме”, коментира най-полезният играч в срещата Александър Везенков.