Трети Малдини вкара за Милан в исторически мач с участието на българин

Златан Ибрахимович, Милан

Даниел Малдини вкара гол за Милан при победата над Специя с 2:1 като гост в Серия “А”, за да запише трети играч с тази фамилия в историята на гранда от Милано. В мача за домакините игра Петко Христов, българският национал.

19-годишният Малдини за първи път започна като титуляр за Милан, а в 48-ата минута откри резултата. Той е син на Паоло и внук на Чезаре – двама дългогодишни капитани и легенди на “червено-черните”, вдигали над главите си десетки купи с Милан.

Даниеле Верди изравни за Специя, преди Брахим Диас да донесе победата на фаворита само 4 минути преди края.

Милан оглави класирането с 16 точки, след като Интер направи 2:2 у дома с Аталанта и остана с 14. Втори е Наполи с 15 т., но и с мач по-малко. Четвъртият Рома също има 12 т., но също е играл един двубой по-малко от миланските грандове.

На дъното Салернитана е с 1 т., Каляри има 2, а Венеция е с 3.