Тотнъм сензационо отпадна от Лига Европа след драма в Загреб

Сензацията на вечерта в Лига Европа сътвори Динамо (Загреб), който обърна от 0:2 в първия мач с 3:0 в реванша английския Тотнъм, воден от големия Жозе Моуриньо. Лондонският тим бе един от големите фаворити за краен успех в турнира.

Мислав Оршич се превърна в герой на вечерта с хеттрик с голове в 62-рата и 82-рата минути на редовното време за 2:0, а след това в 106-ата, вече в продълженията, за да оформи крайния резултат. Оршич е традиционен “европейски герой” за Динамо – той има 17 гола за пет сезона в турнирите на УЕФА.

Арсенал, въпреки че загуби реванша от Олимпиакос с 0:1 в Лондон. След 3:1 преди седмица в Атина, головете навън стигнаха на английския гранд.

Машината за голове Юсеф ел Араби вкара в 51-вата минута след груба грешка на Дани Себайос. Куриозно, негово попадение на същата врата елиминира Арсенал преди година, когато Олимпиакос сензационно прати зад борда на Лига Европа английския си съперник. Този път обаче драма и чудо нямаше, Арсенал оцеля и не допусна второ попадение във вратата си до края.

Напред върви и Рома, и то с убедителен успех над Шахтьор. Римляните спечелиха с 2:1 и реванша, игран в Киев, след като имаха аванс от 3:0 от първия двубой. Двата гола вкара Борха Майорал, а за домакините се разписа Жуниор Мораеш, бившият нападател на ЦСКА.

Гранада също е в четвъртфиналите за първи път в своята история, след като оцеля при тежък норвежки натиск от Мьолде в реванша, който бе в Будапеща. Скандинавският тим спечели с 2:1, но след 0:2 в Испания, отпада от турнира.