Тотнъм е първият осминафиналист в Лига Европа

Тотнъм прекрачи в осминафиналите на Лига Европа с лесно 4:0 у дома над Волфсбергер (Австрия) в реванша. Английският клуб бе спечелил с 4:1 и в първия мач като гост преди седмица.

Две попадения вкара Карлос Винисиус, а по едно добавиха Деле Али и Гарет Бейл. Съставът на Жозе Моуриньо бе пълен с играчи, които по-рядко получават шансове за изява. Успехът на тима от Висшата лига не е кой знае каква изненада, защото историята сочи, че австрийски отбори никога не са побеждавали английски при гостуванията си на Острова.

Мачът на Тотнъм бе изтеглен за сряда, а не в четвъртък като всички останали в турнира, след като Арсенал също е домакин – на Бенфика (1:1 в първия мач). УЕФА не позволява два мача в един ден в един и същ град.

“Шпорите” станаха първия английски клуб, достигнал 100 гола в Лига Европа, като в четвъртък точно Арсенал може да влезе в тази компания. Дотук големият съперник от Северен Лондон има 97 попадения в историята на турнира.