Магия от Меси и Барселона отново гледа към върха в Испания

Лионел Меси вкара два прекрасни гола и вдъхнови домакинската победа на Барселона над Елче с 3:0. Аржентинецът се разписа в 48-ата и 68-ата минути след хубави асистенции на Мартин Брайтвайт и Френки де Йонг. И двете атаки бяха за учебник, но Барса проспа първото полувреме и се събуди чак след почивката. Жорди Алба довърши гостите в 73-ата минута, за да върне каталунците на пътя на големите надежди.

Те са само на пет точки от лидера Атлетико, което им отваря шанс да мечтаят дори за титлата в Испания. Да, водачът е и с мач по-малко, но показва колебания във формата си и Барса, както и Реал, могат да се възползват от това. Атлетико имаше аванс от над 10 точки преди месец, но допусна срив, няколко неуспешни резултата и върна интригата за титлата.

Меси вече има 18 гола в първенството, което е отличен актив след само 21 мача като титуляр. А се говори, че това е от слабите му сезони… Той е на върха на списъка с реализатори.

В класирането Атлетико е най-отгоре с 55 точки (от 23 изиграни мача), Реал има 52 (24 двубоя), а Барселона е с 50 (24). Севиля е четвърти с 48 точки, но също от 23 срещи, и може да се намеси в битката за титлата, като я направи още по-вълнуваща.

На дъното Уеска е с 19 точки, Елче, Валядолид и Ейбар имат по 21.