Тийм обърна Кирьос и ще играе с Григор Димитров (обзор)

Доминик Тийм победи Ник Кирьос в страхотен мач от третия кръг на Australian Open, след като изоставаше с 0:2 сета.

Австриецът триумфира в Мелбърн с  4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 при бурна атмосфера, в която феновете подкрепяха неговия съперник.

Мачът беше най-вълнуващият от началото на турнира, тъй като Кирьос игра фантастично в първите два сета и постигна по един пробив, който му донесе солиден аванс от 2:0.

След това обаче се изнерви и даде импулс на съперника. Тийм заигра много по-силно и на свой ред постигна по един пробив в следващите три сета, за да обърне резултата в своя полза и да спечели.

В слевдащия кръг австриецът ще играе с Григор Димитров, срещу когото има две победи в два мача. На теория ще е по-изморен, тъй като игра пет сета, докато българинът престоя на корта само за седем гейма преди отказването на Пабло Кареньо-Буста.

В друг мач Новак Джокович неочаквано трудно се класира за четвъртия кръг след победа над Тейлър Фриц (САЩ) с 3:2 сета (7:6(1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2).

Сърбинът имаше получи сериозни здравословни победи в областта на корема, като видимо имаше мускулен дискомфорт. Все пак с непримиримия си дух стигна до победата и в следващия кръг ще играе с канадеца Милош Раонич.