Световният шампион Франция сломи Германия в Мюнхен

Франция

Франция започна Европейското първенство с победа 1:0 над Германия в дербито на първия кръг на груповата фаза.

Автогол на Матс Хумелс в 20-а минута се оказа решаващ, като в тази група Португалия победи Унгария по-рано.

В 17-а минута Килиан Мбапе стреля опасно, но Нойер внимаваше и изби. Три минути по-късно Франция успя да поведе след автогол на Матс Хумел. Пол Погба намери Люка Ернандес, който центрира прострелно и Хумелс заби топката в собствената врата.

Тони Кроос получи шанс да изравни в 25-а минута след пряк свободен удар в опасна близост, но халфът на Реал Мадрид стреля в стената.
След почивката атаките се редуваха и към двете врати. Най-напред Адриен Рабио можеше да вкара втори гол за Франция, след като бе изведен на стрелкова позиция
в 52-а минута, но халфът на Ювентус прати топката във външната част на левия стълб.

Последва опасна ситуация и пред вратата на Юго Лорис, но ударът на Серж Гнабри премина на сантиметри над напречната греда.

Килиан Мбапе прати топката в мрежата на Нойер в 66-а минута, но попадението бе отменено заради засада.

Мбапе отново бе на върха на атаката в 78-а минута и падна в наказателното поле след съприкосновение с Хумелс, но реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа, въпреки претенциите на Мбапе.

Пет минути преди края топката още веднъж попадна в мрежата на Германия след точно попадение на Карим Бензема, но след консултация с ВАР голът бе отменен заради засада