Рекордьорът Роналдо поведе Португалия към успешен старт

Европейският шампион Португалия започна успешно защитата на своя титла.

Кристиано Роналдо и компания победиха с 3:0 Унгария пред пълните трибуни на “Пушкаш Арена” в Будапеща.

Противно на крайния резултат, победата за “мореплавателите” дойде доста трудно, защото до 84-ата минута на мача гол нямаше.

Унгария успешно удържаше португалските атаки и сякаш бе близо до това да открадне точка, сътворявайки сензация на старта.

Това обаче не се случи, защото с три бързи гола Португалия започна успешно първенството.

Първият от тях, който до голяма степен бе решителен, бе вкаран от Рафаел Герейро. Левият краен бранител стреля лошо, но топката се отклони от крака на Вили Орбан и влетя в собствената му врата.

По-малко от две минути по-късно Вили Орбан отново се превърна в грешник, защото фаулира Рафа Силва в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Португалия.

Естествено, че зад топката застана Кристиано Роналдо, който реализира за 2:0.

В 92-ата минута суперзвездата на Португалия оформи крайното 3:0.

По този начин освен единственият футболист, играл на 5 европейски, той се превърна в единственият, вкарвал на пет евроепйски, както и голмасйтор №1 на европейските, задминавайки Мишел Платини със своите 11 гола.