Страхотен гол на Меси не стигна на Аржентина на Копа Америка

Аржентина тръгна с равенство на Копа Америка – 1:1 срещу Чили. Мачът от група А на турнира се игра в Рио де Жанейро, а домакините бяха организирали изключително зрелищен и приятен начин да почетат един от най-големите в историята на футбола – Диего Марадона. На почивката между двете полувремена светлинно шоу с музика показа голове на покойния гений, негова холограма жонглираше по терена и т.н.

На игрището Лео Меси вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, за да даде аванс на аржентинците. И да напомни пак за непрестанните сравнения между него и Марадона.

Това бе 73-то попадение на Меси за националния тим, на който той е рекорден реализатор.

Но Едуардо Варгас изравни за Чили в 57-мата минута, след като Артуро Видал бе стрелял от дузпа, а вратарят Емилиано Мартинес отби шута му.

В другия мач от групата Парагвай обърна в последните тридесет минути Боливия с 3:1 и оглави класирането с три точки.