Славия с важна победа в битката за спасение

Австралиецът с гръцки корени Питър Макрилос продължава да води Славия напред към спасението.

“Белите” победиха Монтана с 2:1, като именно Макрилос вкара и двете попадения за столичния клуб.

25-годишният халф вкара два гола и при предишното домакинство на Славия, когато “белите” обърнаха Арда и победиха с 3:2.

Той имаше основна заслуга за тези шест точки, които могат да се окажат изключително важни в тежката битка за оцеляване, в която са замесени шест отбора.

Именно два от тях се срещнаха днес на стадион “Славия”, в повторение от осминафинала за Купата на България преди седмица, когато столичния тим елиминира този от Северозапада с дузпи.

Всичките голове днес паднаха през първата част, при това само в рамките на последните 13 минути от нея.

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Ради Кирилов центрира, а Питър Макрилос остана непокрит и с глава изведе Славия напред.

Монтана обаче успя бързо да се върне в мача след чудесна атака, която Николай Минков завърши с гол за 1:1.

И когато изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивка при равенство, дойде новият звезден миг на Макрилос, който със страхотен изстрел не остави шанс на вратаря и отново донесе преднина на Славия.

През втората част “белите” умело убиха темпото и без излишни рискове успяха да запазят ценната си преднина, като в крайна сметка грабнаха тези важни три точки.