Обрат зарадва Левски във Враца

Левски победи Ботев във Враца с 3:1 и постигна втория си успех като гост в първенството.

Решителните в мача се оказа минутите между 57-ата и 67-ата, в които “синтие” вкара и трите си гола, за да стигна до скъпоценният успех, втори за тях от началото на календарната година.

Така Левски може да диша малко по-спокойно, защото поражение щеше сериозно да ги вкара в битката за оставане в Първа лига.

Резултатът бе открит в 7-ата минута, когато след корнер Домовчийски отклони, а оставения тотално сам Костадин Ничев прати топката във вратата.

Малко по-късно необезпокояваният Патрик-Габриел Галчев нелепо спря топката с ръка в наказателното си поле, а реферът нямаше друг избор освен да отсъди дузпа.

Даниел Генов обаче нацели страничната греда и пропусна да направи “синия” кошмар пълен.

Генов, който е най-добрия играч за врачани през сезона, може спокойно да бъде определен за грешник днес, защото получи и топка на около два метра от вратата, но незнайно как я прати встрани.

През тази първа част Левски продължи тенденцията от началото на годината на играе напълно безлично, като освен добра възможност, която Галчев прати в аут, гостите не създадоха нищо интересно.

Славиша Стоянович обаче явно успя да затвърди неписаното правило, че треньорите си изкарват заплатата на почивката, защото Левски излезе доста по-агресивно и атакуващо през второто полувреме.

Това откри първия чист шанс, който Робърта пропусна, но с оглед играта на двата отбора, сякаш личеше, че изравняването е въпрос на време. Никой обаче не очавкаше вихрените 10 минути, в които Левски вкара цели три гола и успя да вземе трите точки.

Всичко започна със светкавичен обрат, с два гола само в рамките на две минути, дошли от два последователни корнера.

При първият Найджъл Робърта надскочи всички и вкара във вратата на непредвидливо излезият Краси Костов.

Две минути по-късно Робърта отново надскочи всичко, но отклони към капитана си Живко Атанасов, който от няколко метра вкара за 2:1 в полза на Левски.

Всичко сякаш бе решено в 66-ата минута, когато Мартин Петков изпревари и бе препънат от Костадин Ничев в наказателното поле. Реферът с право отсъди дузпа, която за разлика от Генов през първата част, Найджъл Робърта превърна в гол.