Швейцария нанесе третата загуба на Турция на Евро 2020

Швейцария

С два гола на Джердан Шакири Швейцария победи Турция с 3:1 и последния кръг на група “А” на Евро 2020 в Баку.

Така швейцарците завършват на трето място в класирането и почти сигурно ще продължават на осминафиналите, въпреки че трябва да се изкача развоя в останалите групи. Турция приключва участието си в шампионата.

Швейцария откри резултата в шестата минута. Харис Сеферович получи отличен пас от Стивън Цубер и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Угюрджан Чакър.

В 26-ата минута Джердан Шакири вкара един от най-красивите попадения на Евро 2020 до момента. Отново Цубер намери Шакири, който беше оставен сам пред наказателното поле, а той с брилянтно изпълнение на странична ножица не остави шансове на турския страж.

В 62-ата минута Турция намали изоставането си. Точен беше Ирфан Джан Кахвечъ, който с прецизен удар в десния ъгъл не остави шансове на Зомер.

Шест минути по-късно Джердан Шакири завърши с гол контраатака на швейцарците. Той получи пас от Цубер и с удар от около 12 метра направи резултата 3:1.