Италия надделя над Уелс и вече над 1000 минути не допуска гол

Италия победи Уелс с 1:0 и завърши със стопроцентов актив и без допуснат гол в груповата фаза на Евро 2020.

Халфът на Аталанта Матео Песина отбеляза единственото попадение малко преди почивката и донесе третата поредна победа на “адзурите”, с която те категорично спечелиха първото място в група А.

Въпреки поражението, Уелс запази втората позиция и също се класира за осминафиналите.

Селекцията на Роберто Манчини няма загуба вече 30 поредни мача, с което изравни рекорда на легендарния отбор на Виторио Поцо от 30-те години на миналия век. “Скуадра адзура” не допуска гол в забележителните 11 поредни мача.

Подкрепяни от публиката на “Олимпико” в Рим, домакините владееха инициативата и заслужено поведоха в 39-а минута. Марко Верати центрира от фаул и Матео Песина на първа греда засече топката в мрежата за 1:0