Швейцария изненада световния шампион Франция

Швейцария

Швейцария спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Франция и се класира за четвъртфиналите на Евро 2020, където ще срещне Испания. Мачът в редовното време завърши при резултат 2:2.

Харис Сеферович даде аванс на “кръстоносците” през първата част, а в началото на втората Рикардо Родригес пропусна дузпа, с която да удвои преднината на своя тим. Франция отвърна с три безответни гола дело на Бензема -два и Пол Погба. Сеферович върна интригата малко преди края, а в последната минута на редовното време Гавранович изравни.

Швейцария нанесе своя удар в 15-та минута, когато Харис Сеферович засече с глава в мрежата на Юго Лорис центриране на Стивън Цубър.

В 55-та минута Швейцария пропусна златен шанс да вкара втори гол. Аржентинският съдия Фернандо Рапалини се съветва с ВАР и отсъди дузпа за нарушение на Павар. Рикардо Родригес застана зад топката, но Юго Лорис усети посоката и спаси.

В 57-та минута, след грешка при изнасянето на топката, Антоан Гризман и Килиан Мбапе успяха да разиграят по отличен начин, а Карим Бензема бе точен останал сам срещу Ян Зомер.

Две минути по-късно французите стигнаха до обрат. Мбапе намери с пета Гризман, който стреля, а вратарят на Швейцария изби топката в гредата, но при добавката Бензема бе точен.

В 75-та минута “петлите” стигнаха до трети гол чрез Пол Погба. Той си освободи пространство и с изстрел от 25 метра прати топката неспасяемо в сглобката на Ян Зомер.
Момчетата на Владимир Петкович показаха непримирим дух и попариха съперника. В 81-та минута Кевин Мбабу центрира в наказателното поле, а Харис Сеферович с глава намали резултата.
В последната минута на редовното време Гранит Джака пусна извеждащ пас към Марио Гавранович, който отигра отлично и изравни-3:3.

При дузпите за Швейцария точни бяха: Гавранович, Шер, Аканджи, Варгас и Мехмеди, а за Франция без грешка бяха Погба, Жиру, Тюрам и Кимпембе. Решителният пети удар бе пропуснат от Мбапе, който бе надигран от Зомер.