Шоу с 9 гола между Моуриньо и Анчелоти за Купата на Англия

Евертън и Тотнъм изиграха невероятен мач с 9 гола в турнира за Купата на ФА.

В него “карамелите”, водени от Карло Анчелоти, победиха с 5:4 “шпорите”, водени от Жозе Моуриньо.

Двата тима направиха 4:4 в редовното време, в луд двубой с 46 удара и доста чисти положения.

Пет гола бяха отбелязани през първото полувреме. Срещата започна отлично за лондончани, които поведоха още в третата минута с гол на Давинсон Санчес. Доминик Калвърт-Люин изравни в 36-ата минута, а секунди по-късно Ричарлисон изведе домакините напред.

Две минути преди почивката Гилфи Сигурдсон направи резултата 3:1 от дузпа, но в добавеното време на първата част Ерик Ламела върна едно попадение.

Санчес изравни за 3:3 в 57-ата минута и изглеждаше, че Тотнъм е в подем. Ново попадение на Ричарлисон в 68-ата минута обаче даде преднина на тима на Карло Анчелоти.

Драмата не бе приключила и Хари Кейн, който влезе като резерва в 53-ата минута, отново изравни седем минути преди края на редовното време.

Решителното попадение вкара Бернард шест минути след началото на продълженията, с което прати Евертън напред в турнира.

В другите мачове от вечерта, Пеп Гуардиола и неговият Манчестър Сити очавкано постигнаха рутинен успех над втородивизионния Суонзи с 3:1.

Лестър спечели с 1:0 над Брайтън, а Шефийлд Юнайтед също с минимална победа надви Бристъл Сити.