Севиля удари Барса и отдалечи каталунците от финал за Купата

Севиля победи с 2:0 Барселона в първия полуфинален мач между двата тима за Купата на Краля.

По този начин андалусийците направиха огромна крачка към финала, благодарение на чистия си успех с два гола на своя “Рамон Санчес Писхуан”.

Барса пък изглежда напът да изпусне шанса си за още един от трофеите през сеозна, като ще трябва да заличава пасив от два гола по време на реванша на “Камп Ноу” на 3 март.

А всичко можеше да се развие различно, защото в началото на мача Лионел Меси имаше отличен шанс да изведе Барса напред, но го пропусна.

От това се възползва бранителят Жул Кунде, който в 25-ата минута се оказа на върха на атаката на Севиля, като завърши страхотния си пробив с гол за 1:0.

До края на първата част Барса изпитваше доста трудности, а само чудесната намеса на Марк Андре тер Щеген запази разликата от само един гол.

Все пак през вторите 45 минути Барселона заигра доста по-добре и имаше своите шансове за изравняване. Повечето от тях се откриха пред Лионел Меси, който просто нямаше ден, а ударите му бяха спасени от стража Бону.

Реферът също така се отчете с доста странно отсъждане в 75-ата минута, когато реши да свири спорно нарушение в полза на Барса. Повторенията обаче показаха, че дърпането срещу Жорди Алба е по-скоро в наказателното поле, но реферът бе категоричен, че фаул има и той е извън полето.

И така докато Барселона с всички сили опитваше да стигне до равенство и гол на чужда терен, дойде и вторият удар на Севиля.

Пет минути преди края Самуел Умтити се подхлъзна, с което освен, че покри засадата, даде и шанс на Иван Ракитич да навлезе в наказателното поле.

А за опитният хърватски национал и доскорошен играч на Барса, не представляваше никакъв проблем с мощен удар да покачи на 2:0.