Севиля удари Селта в трилър със седем гола

Селта и Севиля изиграха един от най-атрактивните мачове от началото на сезона в испанската Ла Лига.

В 30-ия кръг гостите от Андалусия победиха с 4:3 своя съперник в мач с два обрата.

Жулс Конде откри резултата за Севиля още в седмата минута след асистенция на Маркос Акуна.

После обаче Селта обърна резултата с два гола за три минути. Първо в 20-ата Яго Аспас реализира дузпа, а малко след това отново той бе точен за 2:1.

До края на полувремето съперниците си размениха по още един гол. В 35-ата минута Фернандо вкара за 2:2 след пас на Сусо, а в 43-ата Браис Мендес бе точен благодарение на асистенция на Денис Суарес – 3:2 за Селта.

През втората част Севиля доминираше и успя да обърне резултата в своя полза. Първо в 60-ата минута Иван Ракитич вкара за 3:3, а крайният резултат оформи Папу Гомес в 76-ата минута.

Така Севиля събра 61 точки и се намира на четвъртата позиция, на която най-вероятно ще завърши в края на сезона. Селта е десети с 37 точки.