Салах се развихри в градското дерби на Ливърпул

Ливърпул

Червената част на мърсисайд отново ликува, след като Ливърпул отново спечели градското дерби срещу Евертън.

При това момчетата на Юрген Клоп го направиха изключително категорично, разбивайки градския съперник с 4:1 на собствения му стадион.

Така Евертън няма успех в дербито у дома вече 11 години, като за последно домакинските фенове имаха повод за празнуване през октовмри 2010-а.

Днес дербито също така бе по-специално заради човекът на треньорската скамейка на Евертън. Именно Рафа Бенитес, към когото и червената част на града пази топли чувства. И Бенитес обаче не успя да спаси Евертън от тежкта му съдба срещу невероятната атака на Ливърпул.

Тя продължи да изумявя, като в трети пореден мач във Висшата лига, Ливърпул бележи четири попадения, а към тях трябва да прибавим и две победи с по 5:0 от края на октомври.

За 14 кръга от началото на сезона, Ливърпул е вкарал невероятните 43 гола, което е показателен факт за мощта в атаката на тима.