Роналдо вдъхнови Ювентус, който вече е трети в Италия

Ювентус с лекота победи у дома Кротоне с 3:0 в последен мач от 23-ия кръг на италианската Серия “А”.

Два гола реализира Кристиано Роналдо, който реално реши изхода от двубоя още преди почивката. Попаденията му в 38-ата и 45-ата минути с глава дадоха солиден аванс на шампионите, а през второто полувреме Уестън Макензи добави и трети гол.

Така Кристиано вече е с 18 шампионатни попадения в 18 старта като титуляр за сезона в Серия А. Той оглави списъка на реализаторите, изпреварвайки Ромелу Лукаку от Интер (17 гола).

Ювентус събра 45 точки и е трети, а е изиграл и един мач по-малко от конкурентите на върха. Интер води с 53 точки, Милан има 49. Рома е четвърти с 44.

Кротоне остава последен в класирането с 12 точки, Парма е с 14, Каляри има 15. Най-близо до опасната зона е Торино с 20 точки.