Гол в добавеното време остави Брайтън в опасната зона

Кристъл Палас победи като гост Брайтън в дерби мач от 25-ия на Висшата лига с 2:1, след като отбеляза попадението на успеха в петата минута на добавеното време.

Кристиан Бентеке реализира с хубав удар от въздуха и отчая домакините. Брайтън доминира изцяло в мача и имаше 25 удара към вратата на гостите, включително 13 в рамката. Но резултатът се задържа 1:1 до последните секунди заради геройствата на защитата на Палас и вратаря Висенте Гуаита.

През първото полувреме гостите бяха повели с гол на Жан Матета, преди Джоел Велтман да изравни в 55-ата минута.

Загубата е тежък удар за Брайтън и го оставя сред застрашените отбори с 26 точки. Зад него са само Нюкасъл (25), Фулъм (22) и смятаните вече за обречени тимове на Уест Бромич (14) и Шефийлд Юнайтед (11).

На върха остава Манчестър Сити с 59 точки, Юнайтед има 49, с колкото е и третият Лестър. Четвърти е Уест Хем с 45.