Роналдо счупи велик рекорд с два късни гола за Португалия

Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо влезе в историята на футбола с рекорд – той е голмайстор №1 за националните отбори, след като вкара два пъти в последните минути за обрата на Португалия – 2:1 от 0:1 у дома срещу Ейре в световна квалификация. Роналдо пропусна дузпа още в 15-ата минута, а в края на първата част гостите поведоха. Пет минути преди края, след редица пропуски, Кристиано най-сетне успя да отбележи, а това бе негов гол №110 с националната фланелка. Така той изпревари Али Даеи и вече е най-резултатният играч в историята на международния футбол. В шестата минута на добевеното време пак Роналдо вкара и реши срещата – 2:1. Трите точки са ключови, защото с тях Португалия се откъсна пред Сърбия в класирането, но има и мач повече от директния си конкурент.

Българският треньор Ивайло Петев изведе водения от него отбор на Босна и Херцеговина до изключително престижно равенство като гост на Франция – 1:1. Босненците дори могат да съжаляват, че не взеха трите точки, защото играха почти цяло второ полувреме с човек повече. През първата част за балканският тим откри звездата Един Джеко, а Антоан Гризман изравни за световния шампион. “Петлите” останаха с 10 души след директен червен картон на Жул Кунде в началото на втората част.

Ето и всички резултати от вечерта в квалификациите за Мондиала в Катар 2022:

Група “А”

Португалия – Ейре 2:1

Люксембург – Азербайджан 2:1

Класиране: Португалия 10 т. Сърбия 7 т. Люксембург 6 т. Ейре 0 т. Азербайджан 0 т.

Група “D”

Франция – Босна 1:1

Казахстан – Украйна 2:2

Класиране: Франция 8 т. Украйна 4 т. Финландия 2 т. Босна 2 т. Казахстан 2 т.

Група “F”

Дания – Шотландия 2:0

Фарьорски о-ви – Израел 0:4

Молдова – Австрия 0:2

Класиране: Дания 12 т. Израел 7 т. Австрия 7 т. Шотландия 5 т. Фарьорски о-ви 1 т. Молдова 1 т.

Група “G”

Норвегия – Нидерландия 1:1

Турция – Черна гора 2:2

Латвия – Гибралтар 3:1

Класиране: Турция 8 т. Нидерландия 7 т. Черна гора 7 т. Норвегия 7 т. Латвия 4 т. Гибралтар 0 т.

Група “Н”

Русия – Хърватия 0:0

Словения – Словакия 1:1

Малта – Кипър 3:0

Класиране: Хърватия 7 т. Русия 7 т. Словакия 6 т. Словения 4 т. Малта 4 т. Кипър 4 т.