Роналдо отново измъкна Манчестър Юнайтед срещу Аталанта (резултати)

Манчестър Юнайтед изигра пореден драматичен мач през този сезон и измъкна точката при гостуването си на Аталанта в груповата фаза на Шампионска лига.

Единствено индивидуалната класа на Кристиано Роналдо донесе равенство 2:2 за “червените дяволи”, като португалецът вкара две попадения, от които второто късно в 91-ата минута.

Хората на застрашения от уволение Оле Гунар Солскяр изиграха още един слаб мач под негово ръководство, но някак си се измъкнаха от поражението. Джан Пиеро Гасперини може да съжалява, че във втори пореден мач срещу Юнайтед отборът му е поразен от гения на Роналдо в края.

Преди две седмици португалецът се разписа в 81-ата минута, за да донесе победата на своите с 3:2, а сега носи ценна точка, която остава Юнайтед на лидер със седем точки. Толкова има и вторият Виляреал, който днес победи Йънг Бойс с 2:0 в Испания. Аталанта е трети с пет точки, а швейцарците последни с три.

Видео от най-интересното в Бергамо, както и от всички мачове в турнира днес, може да гледате тук.

Днешният мач в Бергамо бе много интересен. Още в петата минута удар на Скот Мактомини рикошира в бранител на домакините и срещна страничната греда.

В пореден мач от Шампионска лига “червените дяволи” се оказаха изоставащи в рамките на първата част. В 12-ата минута Йосип Иличич осребри хубав пас на Дуван Запата в ситуация, в която и Давид Де Хея можеше да се намеси по-добре – 1:0.

Последваха още силни минути за Аталанта, а английският гранд трудно отнемаше топката на съперника. Все пак в продължението на първата част стигна до гол с първата си опасна атака, а тя беше уникална комбинация между Мейсън Грийнууд, Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш. Двамата португалски съотборници комбинираха в края й и Роналдо бе точен за 1:1.

В 56-ата минута Аталанта отново поведе. Извеждащ пас от Хосе Паломино към Дуван Запата го изправи един срещу един с Де Хея и колумбиецът не сгреши. Първоначално бе отсъдена засада, но ВАР отмени решението и това бе втори гол за бергамаските.

Последваха минути на много сблъсъци в центъра на терена и невъзможност на Юнайтед да създаде опасности. Вместо това в 85-ата минута далечен шут на Запата бе спасен от испанския страж на гостите.

И когато изглеждаше, че Юнайтед ще загуби, Роналдо избухна в 92-ата минута с фантастичен гол. Той получи от Грийнууд и със удар от воле извън наказателното поле бе точен за 2:2. Това бе деветият му гол от началото на сезона и четвърти в Шампионска лига.