Рилски спортист се върна в битката за титлата с победа над Левски

Рилски Спортист

Рилски спортист отвърна на удара във финалната серия на мъжкото баскетболното първенство срещу Левски Лукойл с победа в София – 94:89. С успеха резултатът е намален на 1-2 победи за “сините” в серията. Те спечелиха първите две срещи в Самоков.

Следващият двубой е отново в столицата на 26 май, а финалът е до 4 победи.

Рилски загуби първата част с 22:23, изоставаше и на полувремето, когато  резултатът бе 43:39 за “сините”.

Гостите обаче нанесоха големия си удар в третата част, като за първи път в мача разликата стигна и до 12 точки в тяхна полза. В тези минути американците Нико Карвачо, Брендън Браун и Трей Портър бяха двигател на обрата, като при 58:70 завърши тази четвърт.

Левски опита обрат, но не стигнаха и време, и сили. С пет точки Рилски спортист спечели и продължава да мечтае за историческа първа титла в историята на клуба и града.

Центърът Карвачо завърши с 22 точки и 15 борби, с което бе №1 в мача. Браун добави 21 т., а Портър завърши с 14, а в последните минути важна роля игра и Павлин Иванов (17 т.).

За Левски Данило Тасич и Тайрън Брейзълтън реализираха по 19 точки, Кийт Бенсън добави 14, а Чавдар Костов завърши с 10.