Реал стъпи на върха в Испания след два късни гола във Валенсия

Реал Мадрид

Реал Мадрид постигна обрат  от 0:1 до 2:1 на стадиона на Валенсия и оглави класирането в испанската Примера. “Кралете” изоставаха след хубав гол на Уго Дуро от домакините, но изравниха щастливо с гол на Винисиус, дошъл след рикошет в 86-ата минута. Само две по-късно, в 88-ата минута, Карим Бензема с глава оформи обрата – 1:2! Нападателят е в страхотна форма с 6 гола в първенството от първите 5 кръга.

Реал е първи с 13 точки, а при победа начело щеше да застане Валенсия. Сега “прилепите” останат трети с 10. Втори е Атлетико с 11 точки.

На дъното Селта е с 1 т., а Хетафе и Алавес са без актив.

В ранните неделни мачове се получиха две нулеви равенства между Майорка и Виляреал, както и между Реал Сосиедад и Севиля.

Драмата бе в мача Бетис – Еспаньол, където гостите изравниха в седмата минута на добавеното време за 2:2 чрез Леандро Кабрера. Преди това Алеиш Видал бе дал ранен аванс на Еспаньол, а голове на Вилиан Жозе и Набил Фекир обърнаха резултата за Бетис.