Милан не се даде на Ювентус в дербито и го остави при изпадащите

Серия А

Милан изравни 14 минути преди края чрез Анте Ребич и спаси точката в дербито срещу Ювентус като гост – 1:1. Домакините бяха излезли напред резултата с попадение на Алваро Мората в четвъртата минута, но Ребич вкара с глава след корнер и раздели точките. Това обрече гранда Юве да остане в зоната на изпадащите на Серия А с 2 точки след четири кръга – нечувано за “старата госпожа”. Зад Юве са само Каляри (също с 2 т.) и Салернитара без спечелена точка. Милан пък е втори с 10 т., колкото има и лидерът Интер.

По-рано в неделя Верона нанесе първа загуба на Жозе Моуриньо като треньор на Рома с 3:2 на свой терен. Гостите поведоха с гол на капитана Лоренцо Пелегрини преди почивката, но след нея се развихриха и с попадения на Антонин Барак и Джанлука Капрани обърнаха резултата само за 9 минути. Автогол на Иван Илич отново изравни везните за 2:2, но Давиде Фараони донесе успеха на Верона с гол в 64-ата минута. Римляните на Моуриньо загубиха след три поредни победи на старта на сезона.

Българският национал Петко Христов този път остана резерва, но влезе в игра още в 23-ата минута заради травма на съотборник, при победата на Специя с 2:1 навън над Венеция.

Лацио изненадващо не успя да победи у дома Каляри – 2:2, а Сампдория разби с 3:0 като гост Емполи.

В класирането води Интер с 10 точки, Рома, Милан и Наполи имат по 9, но неаполитанците са с мач по-малко и могат да застанат на върха, ако спечелят срещу Удинезе в понеделник.