Реал се спаси от загуба в последната минута

Реал (Мадрид) се спаси от загуба като домакин на Реал Сосиедад в испанското първенство и завърши 1:1. Голът за шампионите вкара Винисиус Жуниор в 90-ата минута, след като влезе като резерва половин час по-рано. Бразилецът измъкна точката за Реал, а преди това гостите бяха повели с хубаво попадение на Порту.

Точката не е от голяма полза на гранда, който продължава преследването на градския съперник Атлетико, окупирал върха в Примера дивисион. В събота предстои и дербито на столицата, което е от изключителна важност в битката за титлата.

Отборът на Диего Симеоне води с 58 точки, а Барселона и Реал делят второто място с по 43. Атлетико обаче има и един изигран мач по-малко, което му отваря възможност да увеличи аванса си.

Четвъртият Севиля е с 48 точки, но вече се оглежда и за тази позиция, след като Реал Сосиедад събра 42 и го следва недалеч.

На дъното на класирането Уеска е с 20 точки, Елче има 21, а Алавес, Ейбар и Валядолид са с по 22.