Реал намали изоставането от лидера Атлетико

Реал Мадрид взе задължителна победа с 2:0 у дома над Хетафе в мач от 22-рия кръг на испанската Примера. Карим Бензема и Ферлан Менди вкараха головете за успеха през второто полувреме, за да пречупят съпротивата на коравите гости от мадридските предградия.

Реал излезе на терена без куп титуляри като Еден Азар, Серхио Рамос, Феде Валверде, Тони Кроос… Дебют в стартовия състав направи десният бранител Марвин Акинлаби Парк, който се представи много силно.

Победата доближи шампионите на 5 точки от лидера Атлетико – 46 срещу 51 за водачите. Но Реал обаче е изиграл с два мача повече от градския съперник, който продължава да има контрол в битката на върха.

Барселона е трети с 43 т., но има мач по-малко от Реал, както и четвъртият Севиля (42 точки).

Загубата остави Хетафе на 13-о място с 24 т., само на 4 от зоната на изпадащите, където са Валядолид (20), Елче (18) и Уеска (16).