Реал надигра Ливърпул и взе добър аванс преди реванша

Реал (Мадрид) спечели първия четвъртфинален сблъсък с Ливърпул в Шампионската лига с 3:1 на свой терен. Двата тима се срещнаха за първи път след финалния мач в Киев през 2018 година, който също завърши с такъв резултат в полза на испанците.

Испанците контролираха мача, като първият гол дойде в 27-ата минута, когато Винисиус овладя на гърди 60-метров пас на Тони Кроос и отбеляза за 1:0, откъсвайки се зад защитата на гостите. По-малко от 10 минути след това Реал удвои, след като Александър-Арнолд изчисти лошо с глава, топката попадна в Марко Асенсио, който прехвърли Алисон – 2:0.

Ливърпул започна второто полувреме по-добре и намали само шест минути след подновяването на играта. Диого Жота стреля, а топката бе отбита и се озова в Мохамед Салах, който я прати точно под напречната греда – 2:1.

Но в 65-ата минута Винисиус вкара трето попадение, което вече дава сериозен аванс на Реал. Той изненадващо лесно се измъкна в наказателното поле и стреля, а Алисон не успя да се намеси по най-добрия начин.