Късен гол донесе победата на фаворита Манчестър Сити

Манчестър Сити се измъкна в самия край срещу Борусия (Дортмунд) в първия четвъртфинален двубой между двата тима в Шампионската лига. Английският шампион стигна до 2:1 срещу “жълто-черните”, но го чака тежък реванш в Германия.

Лидерът във Висшата лига е и големият фаворит на букмейкърите да спечели трофея в Шампионската лига, но очевидно лесни мачове по пътя към това няма. В 19-ата минута Сити поведе с гол на Кевин де Бройне и изглеждаше, че нещата отиват към доминация и убедителна победа.

Мачът обаче влезе в русло на надлъгване, а две намеси на реферите в двете посоки помогнаха за това резултатът дълго да остане непроменен. Първо бе отсъдена дузпа за Сити, но ВАР отмени решението, а после гол на Джъд Белингъм от гостите бе отменен заради нарушение срещу вратаря Едерсон.

В 84-ата минута Марко Ройс вкара изключително ценен за Дортмунд гол – 1:1 и шок за фаворитите. Но в последните секунди Фил Фоудън донесе все пак успеха на Сити с 2:1 и отборът на Пеп Гуардиола ще гледа с оптимизъм към реванша. Но определено го чака битка, ако се съди по видяното в първия мач.