Реал и Челси оставиха развръзката за Лондон в първия полуфинал

Реал Мадрид и Челси завършиха 1:1 в първия полуфинал на Шампионската лига и ще решават всичко в сряда (5 май) в Лондон. Гостите доминираха в изключително динамичното първо полувреме, когато имаха добри шансове да вземат и аванс от гостуването си на 13-кратния шампион в турнира.

Кристиан Пулишич откри за Челси в 14-ата минута, след като преди това Тимо Вернер бе пропуснал невероятен шанс очи в очи с вратаря Тибо Куртоа. Последваха нови силни контраатаки на гостите, но при един далечен удар Карим Бензема пък уцели гредата за Реал. Мачът бе изключително динамичен в тези минути под поройния дъжд в Мадрид, а в 29-ата Бензема изравни с акробатично и трудно изпълнение от въздуха.

След почивката темпото се поуспокои, като и двата отбора предпочетоха да се подсигурят и да не загубят. Все пак има реванш и такава стратегия изглежда оправдана при положение, че финалът е толкова близо.

Другата двойка е ПСЖ – Манчестър Сити, като първият мач е в сряда вечер от 22 часа в Париж, а реваншът – идния вторник.