Рафа Надал се завърна след пет месеца отсъствие

Рафаел Надал

Точно 153 дни след последния си официален мач на сингъл, изцяло облечен в нетипичното за него черно, Рафаел Надал отново излезе на корта.

Матадора победи с 6:2, 7:5 Рикардас Беранкис от Литва в мач от втория кръг на турнира от категория АТР 250 в Мелбърн.

Точно пет месеца след последната си поява на корта, която бе на 6 август във Вашингтон, Надал не показа никакво колебание, но и все пак играеше срещу световния №104.

Още в първия сет с убедителното 6:2 Надал показа, че не е толкова далеч от оптималната си форма. Испанецът се движеше отлично по корта, а желанието както винаги бе на голямо ниво.

Във втория сет самият той сякаш леко намали темпото и просто опита с минимални усилия да затвори мача, макар да допусна един неочавкан пробив в деветия гейм, който обаче не се оказа фатален.

Така Надал продължава към четвъртфиналите, където негов съперник ще е един измежду представителя на домакините Алексей Попирин и нидерландецът Талон Гриекспур.