Победа за „Левски“ в последната котрнола преди сезона

Левски завърши предсезонната си подготовка с минимална победа 1:0 над втородивизионния Спортист (Своге).

Проверката на стадион “Георги Аспарухов” бе генерална репетиция за “сините”, точно седмица преди първия официален мач през 2021-а. Следващата неделя от 17 часа, Левски приема отбора на Монтана.

За скромния Спортист (Своге) началото на сезона е още по-скоро, в четвъртък, когато тимът приема шампиона Лудогорец в отложен мач за Купата на България.

В днешния мач не може да се каже, че Левски впечатли с невероятен футбол, като в някои от контролите си в Хърватия “сините’ показаха далеч по-добре лице.

Със сигурност първите 30 минути на мача бяха най-силни за Левски, като в тях падна и единственото попадение, дело на Найджъл Робърта.

С мощен удар той растреля стража на гостите, като затвърди реномето си на основен реализатори за Левски. Именно около него са най-големите въпросителни преди началото на сезона, защото непрестанно се спекулира с продажбата му, а пък треньра Славиша Стоянович ясно заяви, че го иска в състава си.

След гола на Робърта, Петков, Насиру и Райнов пропуснаха чудесни ситуации, а пък Ивайло Найденов нацели страничната греда.

След първия половин час обаче Левски намали оборотите, а и многото смени през втората част се отразиха на играта.