Ливърпул отново падна у дома, вратар закопа шампионите

Манчестър Сити превзе “Анфийлд” и спечели дербито с Ливърпул с 4:1.

По този начин “гражданите” направиха огромна крачка към титлата, като вече водят с 10 точки пред шампионите от Ливърпул и с 5 пред Манчестър Юнайтед, като имат и мач по-малко от двата си конкурента.

Ливърпул от своя страна пък продължава да е в сериозна криза, като вече пет поредни мача няма победа на собствен терен, а последните три отях загуби.

Днес главен виновник бе бразилския вратар Алисон, който с две ужасяващи грешки до голяма степен подари успеха на гостите от Манчестър.

Резултатът в 73-ата минута бе 1:1, след като Илкай Гюндоган изведе Сити напред в самото начало на втората част, а Мохамед Салах изравни от дузпа.

Всъщност преди гола си Гюндоган бе грешник, защото изпусна дузпа за Сити през първата част, а претенции за наказателен удар имаха и домакините, след като топката срещна ръката на бранител, но реферът прецени, че нарушение на правилата няма.

И така в 73-ата минута, когато доста интересният мач можеше да отиде във всяка една посока, а ремито нямаше да е незаслужен резултат, дойде кошмарът за Алисон.

В рамките на няколко секунди той на два пъти подаде топката на противникови играчи при изнасянето, като при вторият път Фил Фоудън подаде успоредно на голлинията и Гюндоган с втория си гол отново изведе Сити напред.

А бразилският страж не си взе поука, защото само три минути по-късно отново допусна същата грешка при изнасяне на топката. Този път той подаде на Бернардо Силва, а португалежцът копна към Рахим Стърлин, който без проблемно от около метър покачи на 3:1 за гостите.

За да е унижението пълно, младият английски национал Фил Фоудън с брилянтен гол оформи звучното 4:1 за Сити насред “Анфийлд”.

Резултат, който дълго ще се помни, а и е доста вероянто това да е мачът, определил новия шампион на Англия.