Нулево реми за “Левски” при завръщането на Стоилов на “Герена”

Левски - Арда

“Левски” записа второ поредно равенство със Станимир Стоилов начело и ще трябва да почака още за първата си победа след завръщането на Мъри. “Сините” завършиха 0:0 с ЦСКА 1948 пред няколко хиляди зрители по трибуните на стадион “Георги Аспарухов”.

Домакините определено имаха по-добрите възможности за гол, но повечето за тях бяха осуетени от Даниел Наумов, който бе на ниво на вратата на гостите. ЦСКА 1948 пък имаше претенции за дузпа, които не бяха уважение от съдийската бригада малко преди края.

В 15-ата минута Драган Михайлович изведе с хубав дълъг пас Билал Бари, който свали с глава топката към Марин Петков, а той от движение стреля към далечния ъгъл на врата. Даниел Наумов отби със сетни сили топката, която след това се отби и в гредата.

Галин Иванов опита да изненада Николай Михайлов с удар от границата на наказателното поле седем минути след това, но той не бе достатъчно силен.

Здравко Димитров и Борислав Цонев имаха нелоши възможности до почивката, но те завършиха безславно.

Домакините бяха по-настоятелни след подновяването на играта и в 56-ата минута поредното центриране на Михайлович намери Бари, който стреля с глава, но Наумов за пореден път спаси, избивайки в корнер.

Двадесетина минути преди края Иванов стреля с глава право в ръцете на Михайлов след центриране на Георги Русев.

Центриранията бяха предпочитан начин за търсене на опасности и от двата отбора в тези минути, но очевидно безуспешно.

В 86-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Димитър Костадинов. Съдията Станислав Тодоров обаче не отсъди такава след разговор с отговорниците за ВАР.

След днешния резултат “Левски” е десети с осем точки, докато ЦСКА 1948 е тринадесети с пет.