Младок донесе точка на Локо София във Варна

Черно море - Локомотив Пловдив

Черно море надиграваше Локомотив (София) през почти целия двубой, но столичани ще бъдат по-щастливи в събота, след като си тръгнаха с точка от стадион “Тича”. “Железничарите” стигнаха до 1:1 след гол в края, а пък за “моряците” това бе трети пореден мач без победа.

Варненци поведоха при първата си по-добра атака и в 9-ата минута Леандро Андраде размина двама защитници на Локо, за да изведе зад защитата Родриго Енрике, а за него не бе проблем да отбележи за 1:0.

До почивката домакините контролираха всичко и пропуснаха още няколко добри възможности за гол, докато Локомотив имаше шанс да изравни пет минути преди края на полувремето, когато Виржил Пинсон стреля от малък ъгъл, но Георги Георгиев спаси.

В крайна сметка столичани успяха да стигнат до равенството шест минути преди края, когато Валентин Николов отбеляза с шут от пряк свободен удар от двадесетина метра за 1:1.

Черно море е четвърти с 12 точки от осем мача, докато Локомотив е осми с три пункта по-малко и един изигран двубой по-малко.