Новакът Лийдс продължи силното си представяне с нова победа

Лийдс Юнайтед спечели с 2:0 на свой терен срещу Кристъл Палас в последния мач от 22-рия кръг в английската Висша лига. Джак Харисън откри още в 9-ата минута, а в началото на второто полувреме Партик Бамфорд удвои с 12-ия си гол в първенството за сезона. Така отборът на аржентинския треньор Марсело Биелса вече е десети в класирането с 32 точки, което е чудесно представяне като за новак в елита.

Лийдс се завърна след 16-годишно отсъствие във Висшата лига през този сезон и не спира да играе атакуващ и атрактивен футбол. Тимът е вкарал 38 гола в 22 мача, като повече са отбелязали само първите четири тима в класирането – Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Лестър и Ливърпул. Но е допуснал 38 попадения, което е трето най-лошо постижение (Кристъл Палас и Уест Бромич са инкасирали повече).

В класирането води Сити с 50 т. (22 мача), Юнайтед е втори с 45 (23 двубоя), Лестър има 43 (23), а Ливърпул е с 40 (23).

На дъното Фулъм е с 15 точки, Уест Бромич има 12, а последният Шефийлд Юнайтед е с 11. Цели 8 точки разделят Фулъм от най-близкия до зоната на изпадащите отбор – Бърнли (23 т.).