Късен гол спря победната серия на лидера Атлетико

Селта Виго измъкна равенство 2:2 като гост на Атлетико Мадрид в испанската Примера, с което спря силната победна серия на лидера в класирането. Отборът на треньора Диего Симеоне бе спечелил предишните 8 поредни мача в първенството.

Атлетико обърна резултата от 0:1, след като гостите бяха повели с гол на Санти Мина в 13-ата минута. Селта е десети, но само на 6 т. от зоната на изпадащите и се бори със зъби и нокти за всяка точка.

Две попадения на Луис Суарес в 45-ата и 50-ата минути дадоха аванс на лидера, който изпусна победата в 89-ата минута, когато Факундо Ферейра донесе равенството на гостите.

Въпреки изпуснатите 2 точки, Атлетико води в класирането с 8 точки пред Барселона и Реал (51 срещу 43), като има и един изигран мач по-малко. Водачите са в пълен контрол на събитията след 22 кръга.