Нов силен мач за Везенков в Евролигата

Александър Везенков изигра нов страхотен мач за гръцкия гранд Олимпиакос в Евролигата.

Гърците победиха Макаби (Тел Авив) с 90:73, а Везенков за четвърти път през сезона в Евролигата успя да достигне границата от 15 отбелязани точки.

Родният национал отбеляза 15 точки, добави 6 асистенции и 4 борби, като всичко това за 23 минути на игрището.

Везенков бе над всички в първата четвърт на мача, която Олимпиакос спечели с разгромното 35:8 и до голяма степен реши изхода на мача.

В следващите части гостите от Израел изравниха играта, но така и не успяха да компенсират натрупаното изоставане от първата четвърт.

Двама играчи от състава на Олимпиакос завършиха с повече точки от Везенков. Това бяха Костас Слукас, който вкара 18 точки и Тайлър Дорси, който добави 17.

С победата Олимпиакос се изравни на петото място с днешния си противник, като двата тима имат по 7 победи и 4 поражения.