Нидерландия завърши с пълен актив в групата си

Нидерландия

Нидерландия продължава да прави силни мачове на Евро 2020, като завърши участието си в груповата фаза с 3:0 над Северна Македония в Амстердам.

“Лалетата” имаха още куп положения и на два пъти уцелиха греди. Те финишират с пълен актив от 9 точки и голова разлика 8-2.

Не е ясен съперникът на осминафинал на “оранжевите” – ще е един измежду класиралите се на трето място в групите D, E или F, като мачът със сигурност ще е в Будапеща.

Мемфис Депай откри преди почивката, а капитанът Джорджиньо Вайналдум вкара два гола след нея и оформи класиката. Още в първите минути Иван Тричковски реализира за Северна Македония, но бе вдигната засада. Новото попълнение на ПСЖ – халфът Вайналдум, вече има три попадения на турнира и се изравни на върха в списъка на реализаторите на Евро 2020 с Кристиано Роналдо (Португалия) и Патрик Шик (Чехия). С националния тим на Северна Македония приключи легендата Горан Пандев след 20 години за страната си, вкарани 38 гола в 123 мача.