Австрия е на осминафинал на Европейско първенство за първи път

Давид Алаба

Австрия победи Украйна с 1:0 в Букурещ в среща от група С на Евро 2020. Успехът е достатъчен на австрийците да ги класира за осминафиналите като втори тим в групата. Така за първи път този тим влиза в елиминациите на Европейско първенство.

Следващият им съперник ще е Италия на осминафинал в Лондон.

Футболистите на селекционера Франко Фода събраха шест точки от три мача, като единствената им загуба е от Нидерландия, докато украинците остават трети с три точки и трябва да очакват изиграването на всички останали мачове от груповата фаза, за да видят дали ще се промъкнат напред като един от най-добрите трети тимове.

През първото време австрийските национали категорично бяха по-добри и търсиха победата с всички сили. Логично, този тим поведе в резултата в 21-ата минута, когато Кристоф Баумгартнер намери как да вкара след центриране – 1:0.

Второто полувреме бе далеч по-скучно от първото, опасностите липсваха, а темпото бе доста приспивно.

Три минути преди края Яремчук нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В другия мач в групата: Северна Македония – Нидерландия 0:3