Наполи се класира напред в Лига Европа след драма

Лига Европа

Огромна драма, както и се очакваше, беляза завързаната група “С” в турнира Лига Европа.

Преди днешния последен кръг, Лестър водеше групата с 8 точки, Наполи и Спартак (Москва) имаха по 7, а Легия (Варшава) имаше 6.

Всеки тим можеше да се озове на всяко едно от четирите места, като в крайна сметка един петголов трилър в Неапол и пропусната дузпа в 98-ата минута във Варшава решиха всичко.

Изключително атрактивният двубой можеше да отиде във всяка посока, но все пак домакините изкопчиха драматичният успех, който им бе нужен за място напред в турнира.

Още в първите 20 минути Адам Онас и Елиф Елмас дадоха преднина от два гола на Наполи, но чрез Джони Еванс и Киернън Дюсбъри-Хол, Лестър успя да израни до края на полувремето.

Решителният миг се оказа 53-ата минута, в която Елмас вкара второто си попадение в мача, което се оказа победно за Наполи.

До края обаче Лестър имаше много добри шансове, като по чудо не изравни резултата и допсуна поражението, което обаче все още не бе фатално.

“Лисиците” останаха под дъжда в Неапол, за да следят какво се случва във Варшава по същото време, където Спартак водеше с 1:0 на Легия, а това означаваше, че руснаците и Наполи продължават, Лестър остава трети.

И съдбатa за миг се усмихна на английския тим, защото Легия получи право да изпълни дузпа в последната 98-а. Гол тук тотално разместваше всичко, защото Наполи и Лестър щеше да продължат, а Спартак да остане трети.

Вратарят Александър Селиков обаче спаси ударът на Томаш Пекхарт, с което се превърна в големия герой за Спарта и подари на московския тим първото място.