Ботев (Пловдив) стигна до победата в последната минута

Царско село - Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) победи Царско село с 2:1 в много атрактивен мач от 19-ия кръг на Първа лига.
Двата тима затвориха есенния си полусезон със зрелищна среща в Коматево, в която “канарчетата” направиха куп пропуски и трябваше да чакат едва до последната минута за победен гол.
Хората на Азрудин Валентич на няколко пъти целиха гредите, а освен това и направиха един от пропуските на сезона. В крайна смета гол на Реда Рабей им донесе победата.
Тя им носи актив от 32 точки и четвърто място в таблицата. Царско село остава последен с 11 точки.
Резултатът бе открит от домакините в 11-ата минута, когато далечен удар на Емануел Току срещна гредата, но с добавка Антоан Бароан реализизра. Голът беше отменен за засада, но след разглеждане с ВАР се видя, че такава няма – 1:0.
И така обратно на логиката Царско село изравни в 43-ата минута. След центриране от корнер Лъчезар Балтанов засече топката с глава и я прати във вратата. Бившият капитан на Ботев не се израдва на попадението и се извини на феновете.
Моментът за Ботев дойде в 90-ата минута. Реда Рабей донесе трите точки, след като получи перфектен пас от Маркиньос.